„Bruksela – wizyta studyjna”

To tytuł wystawy, którą do końca października można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury. Biłgoraj noclegi zaprasza.

Autorkami zdjęć są: Karolina Boratyn i Karolina Garbarz. Uczennice zajęć fotograficznych MDK wygrały w zeszłym roku konkurs fotograficzny i w nagrodę pojechały do Brukseli. Jadąc tam zabrały ze sobą aparaty fotograficzne, a efekt ich pracy można podziwiać teraz w „Galerii na Poddaszu” MDK.

– Fotografowałyśmy nowoczesną architekturę, zabytki oraz pracę Parlamentu Europejskiego – mówią autorki zdjęć. – Bruksela to piękne miasto – dodają.

– MDK to miejsce odkrywania talentów – zaznacza Andrzej Szumowski, dyrektor MDK . – W zeszłym roku zorganizowaliśmy ok. 40 konkursów, jednym z nich był konkurs fotograficzny, w którym główną nagrodę ufundował europoseł Arkadiusz Bratkowski. Dzięki niemu nasze wychowanki miały możliwość zwiedzenia Brukseli i zobaczenia jak wyglądają prace w Parlamencie Europejskim – wyjaśnia dyrektor Szumowski.

Jak się dowiadujemy, to nie jedyny raz kiedy Arkadiusz Bratkowski zaangażowany był w pomoc dla zdolnej młodzieży. W podziękowaniu za to, w ostatnią sobotę, podczas wernisażu wystawy fotografii Karoliny Boratyn i Karoliny Garbarz, były europoseł  odebrał nagrodę od dzieci z MDK.

– Warto pomagać, bo powinnością starszych jest wspieranie młodszych w ich rozwoju – powiedział Arkadiusz Bratkowski.


Możliwość komentowania jest wyłączona.