Będziemy chodzić po Twoich śladach…

Jak co roku, 9 września, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi oraz Parafia Rzymsko-Katolicka w Skawicy zorganizowały dla uczczenia ostatniej górskiej wędrówki Kard. Wojtyły przed wyborem na papieża.
„W górach znajdujemy nie tylko wspaniałe widoki, które można podziwiać, ale niejako szkołę życia. Uczymy się tutaj znosić trudy w dążeniu do celu, pomagać sobie wzajemnie w trudnych chwilach razem cieszyć się ciszą uznawać własną małość w obliczu majestatu i dostojeństwa gór”. (Jan Paweł II)

O prawdzie tych słów mogliśmy się przekonać podczas wędrówki Szlakiem ks. Kard. Karola Wojtyły 9 września 2014 r. Dzień zapowiadał się pogodny i ciepły, chociaż ci, którzy śledzili prognozy pogody przepowiadali załamanie i popołudniowe burze. Ale może jednak zdążymy, może wytrzyma. Z tą wiarą rozpoczęliśmy XV Rajd Szlakiem ks. Kard. Karola Wojtyły „W drodze ku Światowym Dniom Młodzieży Kraków 2016”. Wszyscy uczestnicy rajdu byli uśmiechnięci, w radosnych nastrojach. Rajd zaczął się od mszy św. odprawionej w kościele parafialnym w Skawicy. Później nastąpiło uroczyste otwarcie rajdu, złożenie kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II, rozdanie okolicznościowych znaczków i mogliśmy wyruszyć. Autokary przewiozły uczestników rajdu na Skawicę Suchą Górę do początku szlaku. I wymarsz. Już po półgodzinnym marszu pierwszy deszcz, na razie niewielki, to tylko straszy. Na pewno za chwilę przejdzie. Dojście do schroniska nie sprawiło już większych niespodzianek. Deszcz przestał padać. Dobry nastrój dalej dopisywał. Niestety, na trasie przeżyliśmy chwile grozy. Znaleźliśmy się w centrum ogromnej burzy. Grad, deszcz, błyskawice i grzmoty. Wszyscy przemoczeni do suchej nitki dotarliśmy w końcu na Krowiarki, gdzie czekały autobusy. W rajdzie uczestniczyło ok. 650 osób, młodzieży szkolnej i turystów indywidualnych. Dziękujemy wszystkim „rajdowcom”, opiekunom młodzieży, ks. Krzysztofowi Strzelczykowi, pracownikom Babiogórskiego Parku Narodowego oraz ratownikom GOPR.

Mamy nadzieję, że ekstremalne warunki, w jakich przyszło nam w tym roku wędrować, nie zniechęcą turystów do uczestniczenia w rajdzie w przyszłym roku, na który już teraz Zawoja noclegi zaprasza.


Możliwość komentowania jest wyłączona.