BESKIDY ULTRA TRAIL 2014

W zeszłym roku debiutujący BUT zaliczył serię wpadek. Dzięki temu druga edycja ma szansę być najlepiej dopracowaną pod względem organizacyjnym imprezą ultra. Jest kwiecień, zawody są w październiku, a Michał Kołodziejczyk, szef biegu, już mówi: „Jesteśmy gotowi”. Beskidy noclegi zapraszają.

Zeszłoroczna (i zarazem pierwsza) edycja imprezy była dowodem na odwagę organizatorów. Debiutujący bieg ultra miał aż cztery trasy o dystansach od 55 do 220 km. Niestety wyzwania tak poważnej imprezy nieco przerosły organizatorów – bieg zebrał sporo krytycznych głosów. To jednak sprawiło, że w tym roku ekipa stara się dziesięć razy bardziej, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik!

W odpowiedzi na sugestie uczestników pierwszej edycji, organizatorzy postanowili, że w tym roku każdy zawodników dostanie mapę z dokładnie zaznaczoną trasą biegu. Ze strony biegu będzie można ściągnąć plik z cyfrowo zapisaną trasą (track do urządzeń GPS). W ramach opłaty startowej organizator zapewni zawodnikom z trasy BUT 251 nadajniki GPS, dzięki którym będzie można śledzić ich na bieżąco. Trasy będą też lepiej oznakowane: trasy BUT 60 i BUT 90 będą oznakowane dokładnie i całkowicie, natomiast na trasie BUT 251 nawigacja będzie częścią rywalizacji – trasa będzie tylko częściowo oznakowana. Zmieniła się również godzina startu krótszych tras – BUT 60 i BUT 9 wystartują o 4 rano, dzięki czemu większość zawodników ma szansę przebiec cały dystans, gdy będzie jasno (w zeszłym roku start o północy gwarantował noc na trasie).


Możliwość komentowania jest wyłączona.