Bieszczady to najbardziej atrakcyjny rejon Polski.

Bieszczady to najbardziej atrakcyjny rejon Polski. Walory tych terenów szachęcaja na wyjazd weekendowy, jak i na dłuższe wakacje. Do najciekawszych miejsc w Bieszczadach należy San odługości 444 km, źródło znajduje się na granicy polsko-ukraińskiej, w pobliżu Przełęczy Użockiej, w górnym biegu San przepływa przez Bieszczady, przełom znajduje się pomiędzy Otrytem a Tołstą. W pobliżu Sanoka można zwiedzać malownicze meandry rzeki, zalesione zbocza Gór Słonnych i Pogórza Przemyskiego

Dolina Dolnego Sanu rozciąga się od Bramy Przemyskiej, tam rzeka traci swój górski charakter, do Sandomierza, gdzie uchodzi do Wisły.

Warto zobaczyć dolinę Górnego Sanu, torfowiska oraz pozostałości wysiedlonych po II wojnie światowej wsi. Niestety duża część doliny Górnego Sanu jest niedostępna turystycznie.

Bieszczady noclegi to rozwinięta baza noclegowa gdzie dzika przyroda, średniowieczne czy barokowe budowle oraz pamiątki po wielkich wojnach , tworząc harmonijną całość. Dlatego też ściągają turystów nie tylko z Polski bez względu na zainteresowania.

Odcinek doliny pomiędzy Zatwarnicą a wsią Rajskie, tam San wpada do Jeziora Solińskiego gdszie zachowały się ruiny cerkwi, stare cmentarze, podmurówki domów, piwnice, siedliska liczne chronione gatunki roślin i zwierząt. m.in. różne gatunki żab zielonych, czajka, wydra, wąż Eskulapa, chomik.


Możliwość komentowania jest wyłączona.