Darłowo – miejsce na udany urlop

Darłowo jest miastem położonym w województwie zachodniopomorskim, w północno – zachodniej części kraju. Darłowo zlokalizowane jest w dolinie rzek Grabowej i Wieprzy, na Pobrzeżu Koszalińskim, na Pomorzu Zachodnim.

Będąc w Darłowie koniecznie należy zwiedzić całe Śródmieście prezentujące zabytkowy średniowieczny układ urbanistyczny, w którym to rynek znajduje się w samym centrum. Następnie powinniśmy zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich, będący jedynym takim zamkiem gotyckim w Polsce. Posiada on wieżę o wysokości 24 metrów. Budowa zamku rozpoczęła się w roku 1352, a od roku 1930 znajduje się tam muzeum. Godny uwagi jest również Kościół Mariacki z roku 1321, ratusz z roku 1725, Kościół św. Jerzego, Kościół św. Gertrudy, zespół młyna wodnego, zabytkowe domy i kamieniczki z końca XVIII i początku XIX wieku.

Darłowo ma bardzo dobrze przygotowaną bazę noclegową oraz gastronomiczną. Darłowo kwatery to bardzo dobrze wyposażone pokoje dla komfortu spędzających ytutaj czas. Każdy turysta znajdzie w Darłowie miejsce specjalnie dla siebie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.