Festiwal „Wolność i Pokój”

podróż

wycieczka

wakacje

lato

zima

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego oraz Urząd Miasta Kielc już 2. raz zapraszają na „Festiwal Wolność i Pokój”, który ma miejsce w Kielcach w dniach 11-19 listopada. Świętując przywrócenie niepodległości nie możemy zapominać o tych, którzy dziś doświadczają wojen i prześladowań. Nie ma wolności bez solidarności z ofiarami zbrojnych konfliktów, uchodźcami i prześladowanymi – to czołowa myśl przyświecająca Festiwalowi. Jego tegoroczną edycję organizujemy w Roku Jana Karskiego, człowieka, który chciał powstrzymać Holocaust. Patron Stowarzyszenia pozostawił nam misję do wypełnienia: ” Pamiętajcie, że świat jest pełen niesprawiedliwości, a nawet zła, którym winniście się z odwagą przeciwstawiać. O sprawiedliwość, o wolność, o godność i jakość życia należy stale walczyć”.

Program

11 listopada (wtorek) Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielce noclegi, ul. Sienkiewicza 23

godzina 18.00 MIŁOŚĆ, WIARA, NADZIEJA. Koncert ballad Bułata Okudżawy w wykonaniu Anatola Borowika

godzina 20.30 GAŁĄZKA ROZMARYNU. NOCNE POLAKÓW ROZMOWY z udziałem Leszka Mazana – krakowskiego publicysty; Wojciecha Lubawskiego – autora książki Małgorzata idzie na wojnę, prezydenta Kielc; Bogdana Białka – dyrektora Stowarzyszenia im. Jana Karskiego oraz artystów kieleckich: Andrzeja Cempury, Mirosława Bielińskiego i Pawła Piotrowskiego noclegi Kielce.

Anatol Borowik – bard, muzyk, poeta. Wychowanek kultowego Ośrodka Teatralnego „Kalambur” we Wrocławiu i dolnośląskiego Teatru „Misterium”, laureat teatralnych festiwali studenckich lat 70. i 80., miłośnik i wykonawca pieśni Bułata Okudżawy. Do tej pory z programem pieśni Okudżawy: „Miłość, Wiara, Nadzieja” dał około sześciuset koncertów w całej Polsce oraz w Niemczech, Czechach, Słowacji, Austrii, Rosji. Zafascynowany twórczością Jacquesa Brela, Żanny Biczewskiej, Joan Baez, Leonarda Cohena, Jurija Kukina i Jaromira Nohavicy. Obywatel świata, ale zdecydowanie reprezentant Kresów i Pogranicza Wschodniego jako kulturowej mieszanki narodów. Wydał płytę z 21 pieśniami Bułata Okudżawy. Laureat Wszechrosyjskiego i Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Bułata Okudżawy w Moskwie w 2011 i 2013 roku noclegi w Kielcach.

kwatery Augustów, Mazury atrakcje, noclegi w Bańskiej Wyżnej, agroturystyka Krajno, Zakopane apartamenty

Możliwość komentowania jest wyłączona.