Chochołów noclegi

Polecamy noclegi w sercu najstarszej, zabytkowej części wsi Chochołów, gdzie w drewnianej chacie do Państwa dyspozycji ośrodek oddaje regionalne poddasze z dwiema izbami sypialnymi dla sześciu osób, z odrębną łazienką i wspólnym salonikiem wyposażonym w media oraz Internet.  Gościom umożliwiony jest dostęp do kuchni. Zapewniony parking na ogrodzonej posesji . Dogodne warunki pobytu rodzinnego jak również indywidualnego.  Obiekt gwarantuje Państwu wypoczynek w atmosferze prawdziwie domowego zacisza.


Chochołów położony jest na wysokości ok. 750 m n.p.m., tuż przy granicy polsko-słowackiej, nad rzeką Czarny Dunajec. Sąsiaduje z kilkoma podhalańskimi miejscowościami – Koniówką (od północy), Witowem (od południa), Cichem Górnym, Dolnym i Środkowym (od wschodu) i słowacką Suchą Horą (od zachodu). Znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 958.

Chochołów to nie tylko kontakt z autentycznie zabytkową architekturą drewnianą ale również doskonały obszar rekreacyjny i punkt wypadowy do wycieczek w różnych kierunkach. Do Zakopanego w Tatry, do Nowego Targu w Gorce lub na Babią Górę w paśmie Beskidu Żywieckiego. Rozległe łąki dla miłośników letnich spacerów, a zimą białe połacie dla amatorów nart biegowych.

Chochołów jest ważnym ośrodkiem twórczości ludowe, tj: zdobnictwo w drewnie, kowalstwo i zdobnictwo metalu, malarstwo na szkle oraz hafciarstwo.  Latem dziesiątki kilometrów utwardzonych, typowo rekreacyjnych tras rowerowych poza ruchem ulicznym. Zimą w sąsiedniej miejscowości Witów działają 4 stoki i wyciągi narciarskie o zróżnicowanym poziomie trudności.

noclegi Chochołów

Możliwość komentowania jest wyłączona.