Kościelisko noclegi w górach

Warto wiedzieć, że kolej krzesełkowa na Butorowy Wierch jest wyciągiem krzesełkowym, którego trasa prowadzi z Kościeliska pod znajdujący się w Paśmie Gubałowskim szczyt Butorowego Wierchu. Turystyka i baza noclegowa świetnie się rozwinęły w Kościelisko noclegi, oprócz pensjonatów, willi czy prywatnych kwater popularne stały się apartamenty, noclegi w Kościelisku każdego zachwycą.

Jakie atrakcje warto zobaczyć wybierając noclegi w Kościelisku?

Kolej na Gubałówkę stanowi ona chętnie odwiedzaną atrakcję turystyczną z uwagi na możliwość przeżycia wspaniałych doznań podczas wjazdu i zjazdu kolejką. Turyści coraz częściej decydują się na skorzystanie z tej kolejki w połączeniu z koleją linowo terenową na Gubałówkę, wjazd na górę kolejką na Gubałówkę, przejść jej grzbietem i wracać kolejką krzesełkową lub w odwrotnym kierunku. Noclegi w Kościelisku to miejsce, które chętnie wybierają rodziny z dziećmi. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji dostępnych przez cały rok. Z Kościeliska, dzięki jego położeniu po przeciwległej stronie Rowu Podtatrzańskiego, rozpościera się piękny widok na Tatry, głównie Zachodnie. Tutejsi górale promują i dbają o to aby ta kultura była znana i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dolina Chochołowska– to najdłuższa dolina w Tatrach. Na terenie miejscowości znajduje się wiele ciekawych zabytków architektury ludowej – wiekowe góralskie chaty.

Wywierzysko „Lodowe Źródło” – znajduje się w Dolinie Kościeliskiej, niedaleko ścieżki, która prowadzi do Jaskini Mroźnej. Jaskinia Wodna pod Pisaną (Jaskinia Pisana). Kolej jest położona na wysokości 1023–1028 m n.p.m. nie jest dostępna dla turystów. Ma 3 otwory wylotowe, łączna jej długość wynosi 450 m. Planując ferie warto wybrać Kościelisko noclegi blisko wyciągu, aby łatwo i szybko dostać się na stok. W miejscowości znajduje się tu wiele doskonale przygotowanych wyciągów i tras biegowych. Kościelisko jest bardzo po popularną miejscowością na Podhalu, turyści zatrzymują się tu ponieważ znajdują się tu noclegi blisko wyciągu Kościelisko. Jeśli mowa o trasach to są świetnie wytyczone organizowane są tu często zawody dla młodzieży i dorosłych. Popularne są domki Kościelisko które chętnie wynajmują rodziny i grupy znajomych. Smreczyński Staw (1226 m) – polodowcowe jezioro morenowe, znajduje się u wylotu Doliny Pyszniańskiej i Hali Smreczyny, powyżej Doliny Kościeliskiej. Ma zupełnie inny charakter niż większość tatrzańskich jezior. Ze schroniska prowadzi kilka szlaków turystycznych. Na Ornak (1854 m) przez Iwanicką Przełęcz – droga tam i z powrotem zajmuje około 4h. Na krótszą wycieczkę, w obydwie strony 1h, można się wybrać nad Smreczyński Staw. Kościelisko ze względu na bliskość Tatrzańskiego Parku Narodowego stanowi doskonałą bazę wypadową na wiele szczytów.

Turyści wybierają noclegi w Kościelisku, ponieważ ceny za nocleg są konkurencyjne, poza tym bliskość Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej czy Białki dodatkowo uatrakcyjnia pobyt. Zimą nie zabraknie atrakcji związanych z narciarstwem. Funkcjonuje tu wiele wyciągów, tras biegowych, skiturowych czy kuligowych. Kościelisko stanowi fantastyczną alternatywę na wypoczynek w spokojnym otoczeniu zieleni i gór a jednocześnie niedaleko większego ośrodka turystycznego pełnego atrakcji, jakim jest położone w bezpośrednim sąsiedztwie Zakopane. Odwiedzając Tatry a konkretnie Kościelisko warto skorzystać z jednej z największych letnich atrakcji turystycznych tej miejscowości.

Kościelisko noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.