Krynica Zdrój odblaskową gminą

Na ponad 180 małopolskich gmin, udział w Konkursie wzięło ponad 30 gmin. Gmina Krynica-Zdrój noclegi zajęła 4 miejsce, a burmistrz Dariusz Reśko otrzymał wyróżnienie.

Koordynatorem akcji w Krynicy był Piotr Szyszka, komendant Straży Miejskiej, a strażnicy miejscy docierali z odblaskami i pogadankami do różnych grup społecznych, głównie do dzieci i osób starszych, które jako piesi są najbardziej zagrożone na drodze.

Akcja była prowadzona we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Zespołem Obsługi Szkół i Przedszkoli, Wydziałem Strategii i Rozwoju Lokalnego oraz szkołami.

Krynicką akcję „odblaskowa gmina” przeprowadzono przy minimalnych nakładach finansowych ze środków publicznych pozyskując darczyńców takich jak: Muszynianka, PZU, LOTOS, Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A. Koszulki i elementy odblaskowe rozdawano podczas różnych imprez, festynów, dożynek gminnych, zawodów rowerowych dla dzieci, jak również podczas pogadanek prowadzonych przez strażników w szkołach.

Udział w akcji oraz wysokie, 4 miejsce to znak, że dla Burmistrza noclegi Krynica Zdrój Dariusza Reśko, bezpieczeństwo mieszkańców jest bardzo ważne, stąd tak duże zaangażowanie w tą akcję.


Możliwość komentowania jest wyłączona.