Zakopane

Zakopane położone jest u stóp Tatr, w Rowie Podtatrzańskim , nad kilkoma potokami. Jest najwyżej położonym miastem Polski. W granicach administracyjnych miasta znajduje się część Tatr.  Pomijając tereny TPN, miasto leży na wysokości 750–1126 m n.p.m. Centralny punkt Zakopanego. Na północy rozciąga się pasmo Gubałówki, a na południu nad miastem góruje Giewont.

Zakopane w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, przy jednej z najpiękniejszych dolin tatrzańskich, słynie jako miejsce, w którym organizowany jest Puchar Świata w skokach narciarskich. Noclegi W Zakopanem spacery to wspaniały sposób na wyciszenie się. Wspaniałą atrakcją Zakopanego jest możliwość wjazdu nowoczesną kolejką linową na Kasprowy Wierch z  pięknym widokiem, polecamy wejście na Kasprowy Wierch, Czerwone Wierchy, Giewont, obejście Doliny Pięciu Stawów oraz  Rysy. Jaskinie takie jak Mroźna, Mylna, czy Smocza Jama to jedne z najbardziej malowniczych jaskiń tatrzańskich.

Zakopane noclegi

34-500 Zakopane

 

Do dyspozycji gości pensjonaty, pokoje, kwatery, apartamenty, domki, osrodki wypoczynkowe w stylu góralskim.
Pokoje 1-,2-,3-, i 4- osobowe z łazienkami lub dwa pokoje do jednego węzła sanitarnego.

Noclegi zakopane wyposażenie:

  • TV,
  • czajnik, lodówka.
    Bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska
  •  Możliwość parkowania
  • Karczmy regionalne
  • Teatr Witkacego 
  • noclegi w Centrum Zakopanego
  • Wyciągi narciarskie
  • Z pokoi widok na góry – Giewont

Zakopane to  piesze szlaki turystyczne, wyciągi i trasy narciarskie, rowery górskie, park wodny, zabytki architektury, spotkania z folklorem, przejażdżki bryczką, muzeum.

Zakopane ośrodki wczasowe skąd można rozpocząć większość górskich wędrówek,  

W pobliżu znajduje się także zabytkowa Kaplica Witkiewicza na Jaszczurówce Zakopane noclegi tanio są doskonałym miejscem wypadowym dla miłośników górskich wycieczek

Zakopane to spokój od miejskiego zgiełku i szumu to wymarzone noclegi którzy poszukują komfortu i relaksu w pięknym otoczeniu. W cichej i spokojnej dzielnicy Zakopanego  w pobliżu tatrzańskich szlaków turystycznych

W Zakopane jest wiele atrakcji: baseny geotermalne jakuzzi, sauny, lodowa grota, hydromasaże, zjeżdżalnie, dzika rzeka.

Wspaniały widok na Giewont w bezpośrednim sąsiedztwie Sanktuarim NMP na Krzeptówkach, wspaniała baza wypadowa na wycieczki w zacisznym i spokojnym miejscu.

Doskonała lokalizacja sprawia, iż jest to idealna baza wypadowa zarówno na górskie wędrówki jak ispacery,. Można wybrac się na wyciągi narciarskie, kąpieliska geotermalne, można wybrać się do zakopiańskiego Aquaparku.

Tatrzański Park Narodowy, spotkania z folklorem, muzeum, jaskinie, kolejka na Kasprowy Wierch, skocznie narciarskie, Krupówki z licznymi lokalami rozrywkowymi, gastronomicznymi i handlowymi.

 

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.