Minigolf Pod Łysicą

Święta Katarzyna –
26-010 Święta Katarzyna

W sierpniu 2011 roku serce Gór Świętokrzyskich wzbogaciło się o bardzo interesującą atrakcję skierowaną zarówno do turystów, jak i mieszkańców całego regionu. Po latach bicia rekordów popularności za naszą zachodnią granicą oraz za oceanem dotarła do nas moda na grę w minigolfa sportowego. Tę niezwykłą rozrywkę oferuje miłośnikom wypoczynku na świeżym powietrzu obiekt „Minigolf pod Łysicą”, położony w urokliwej scenerii u podnóża Łysicy. Pole wyposażone zostało w specjalistyczne stanowiska z atestem Światowej Federacji Minigolfa (Word Minigolf Federation), gwarantującym jakość na światowym poziomie. Pokonanie urozmaiconych przeszkód o różnym stopniu trudności dostarcza prawdziwej satysfakcji i – jak można było zaobserwować w pierwszych dniach działalności obiektu – już zdołało zgromadzić grono fanów.
Nic dziwnego, albowiem minigolf jest jedną z nielicznych dziedzin sportu, skupiającą w sobie liczne atuty. Jest doskonałą formę spędzania wolnego czasu aktywnie, na świeżym powietrzu w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Świetnie sprawdza się  jako rekreacja, gdyż jest grą interaktywną, która wspaniale rozwija koordynację ruchową, analityczne myślenie i sprawność manualną. Może grać w niego każdy, bez względu na wiek, płeć oraz kondycję fizyczną. Ponieważ gra wymaga przede wszystkim precyzji i koncentracji, dzieci mają takie same szanse wygranej jak osoby dorosłe, dzięki czemu jest to świetna rozrywka dla całej rodziny. Minigolf jest przy tym tani, nieporównywalnie tańszy od tradycyjnego golfa, zarezerwowanego dla najzamożniejszych.
Gracze maja za zadanie wbić piłkę do dołka po kolei na każdym z 11 stanowisk, pokonując zróżnicowane, bardzo atrakcyjne przeszkody. Każdy z graczy ma 6 uderzeń. Należy wbić piłkę przy pomocy jak najmniejszej liczby uderzeń i uzbierać jak najmniej punktów. Gdy gracz zaliczy dołek za 1 razem otrzymuje 1 pkt, za drugim odpowiednio 2 itd. Jeśli nie wbije za 6 otrzymuje 7 pkt i kończy grę na danym stanowisku. Obejście wszystkich stanowisk zajmuje około godziny gry, bardziej wprawionym graczom natomiast wystarczy 30-40 minut.
„Minigolf pod Łysicą” to jedno z kilku w Polsce pól do gry w minigolfa sportowego, wyposażone w specjalistyczny, atestowany sprzęt. Olbrzymim walorem tego miejsca jest malownicze położenie w otoczonej przyrodą, urokliwej, spokojnej okolicy z niezapomnianym widokiem na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Wciąż jeszcze mało jest w naszym regionie tak atrakcyjnych miejsc, warto więc korzystać z tych nielicznych chlubnych wyjątków.
Obecnie w skład obiektu wchodzi 11 stanowisk do minigolfa sportowego. Już teraz możemy zaprosić na kolejne pole, które wkrótce powstanie obok. Wiosną 2012 roku uruchomiony zostanie również punkt gastronomiczny.
W okresie wakacyjnym pole czynne jest codziennie. W okresie od wiosny do jesieni działa w dni wolne od nauki szkolnej od godziny 10.00 do zmierzchu.. W pozostałych dniach na grę można umawiać się telefonicznie pod numerem telefonu 699 387 778 lub 785 010 191.


Jedna myśl nt. „Minigolf Pod Łysicą

  1. Pingback: Netflix bez VPN