Oceanarium w Galerii Echo w Kielcach

góry

swietokrzyskie

krajobraz

turysta

wypoczynek

Zachęcamy do obejrzenia podwodnego świata w Galerii Echo w Kielce noclegi. 60 tysięcy litrów wody przygotowywano przez 2 tygodnie po to, by była właściwa dla ryb słodkowodnych czy morskich. „…oceanarium znajduje się na poziomie drugim, w jednym z pokoi starej Dekorady. – To była duża operacja logistyczna, trzeba było sprawdzić nośność stropów. Na etapie projektowania budynku, nie braliśmy pod uwagę, że coś takiego powstanie – wyjaśnia Maciej Barański z Galerii Echo.

Zajmuje powierzchnię 450 metrów kwadratowych, Oceanarium stanowią dwa połączone pomieszczenia. W akwariach znajduje się sześćdziesiąt tysięcy litrów wody, przygotowanie ich zajęło 2 tygodnie. Z rybami słodkowodnymi był najmniejszy problem, bo mają mniejsze wymagania. Znacznie trudniejsze było przygotowanie wody dla ryb morskich.

Uroczystą inaugurację Oceanarium zaplanowano na 6 listopada o godz. 17.00. Zwiedzający zobaczyć tam będą mogli tysiące ryb i raf koralowych, m.in. niebezpieczne gatunki takie jak piranie, rekiny i mureny czyli węże morskie. Do tego ryby Amazonki i wielkich jezior Afryki: między innymi metrowe arwany (ryby święte) które potrafią wyskoczyć na 6 m w górę – zachęcają organizatorzy noclegi KIelce

To nie wszystkie atrakcje. Odwiedzając Oceanarium będzie także możliwość obejrzenia kilku gatunków pielęgnic:, np. czterdziestocentymetrowe pielęgnice synspilum, pielęgnice managuanskie, metrowe płaszczki, oraz jedyne ryby, które potrafią pływać tak samo szybko wprzód i w tył, czyli nożowce chitala, channy, żółwiaka chińskiego, niszczuki i groźne piranie nattereri, ich stado może zjeść bawoła w kilka minut.

Mimo że do otwarcia Oceanarium w Galerii Echo zostało jeszcze sporo czasu, to już widać spore zainteresowanie. – Na pewno spodziewamy się, że będą nas odwiedzać grupy zorganizowane – opowiada Maciej Barański. Pracownicy Galerii dostają mnóstwo telefonów z pytaniami o szczegóły. – W Kielcach jeszcze czegoś takiego nie było – przyznaje Barański. noclegi w Kielcach

Za Bilet ulgowy zapłacimy 15 zł, a normalny – 20 zł.

Oceanarium będzie czynne do końca maja. Następnie ryby pojadą nad morze, gdzie Oceanarium będzie gościło przez całe wakacje.

Ząb kwatery, Kościelisko noclegi, Dzianisz noclegi, Zubrzyca Górna noclegi z wyżywieniem, Jurgów noclegi przy wyciągu

Możliwość komentowania jest wyłączona.