Piramida w Rapie


Piramida w Rapie na Mazurach to grobowiec rodziny Farenheit. Właściciele majątku należeli do ludzi wykształconych, podróżując po Europie wprowadzali wiele innowacyjnych rozwiązań w swojej posiadłości. Podobnie jak starożytnych przyciągała ich magia wiecznego „życia po życiu”, dlatego też pragnęli zbudować grobowiec wzorując się na piramidach egipskich. Na początku XIX w., w odległości ok. 5km od pałacu została zbudowana piramida zaprojektowana przez Bartela Thorwaldsena. W grobowcu w 1811r. jako pierwsza została pochowana 3-letnia córeczka Farenheita. Następnie pochowano tam kilku członków rodu budowniczego piramidy Friedricha Heinricha.

Piramida została wybudowana w celu stworzenia warunków sprzyjających mumifikacji ciała.

Naukowo stwierdzono, że wybór miejsca budowy piramidy nie był przypadkowy, gdyż jest to miejsce, jak żadne inne w okolicy, o wielkiej mocy koncentracji pozytywnego promieniowania energii Ziemi i Kosmosu. Pozytywne promieniowanie jest wzmacniane w piramidzie przez odpowiedni kształt sklepienia wewnętrznego, podobnie jak w piramidach egipskich, a negatywne działanie energii eliminuje podstawa z kamienia polnego.

Na przestrzeni lat powstało kilka legend opowiadających historię powstania piramidy w Rapie. Jedna z nich głosi, że baron, który wracał z podróży zastał martwymi siedmioro członków swojej rodziny i to właśnie dla nich wybudował grobowiec w kształcie piramidy. Według tej legendy, podczas peregrynacji Friedricha doszło do nieporozumień w rodzinie. Dowiedziawszy się o rychłym powrocie męża, pani Fahrenheid zorganizowała obiad, który miał doprowadzić do pojednania między zwaśnionymi kuzynami. Obiad zakończył się jednak tragicznie, ponieważ wszyscy biesiadnicy zatruli się śmiertelnie grzybami.

Mazury tanie domki, Mazury noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.