Polańczyk noclegi nad jeziorem

Polańczyk jest wsią położoną nad Jeziorem Solińskim. W Polańczyku znajdują się trasy Nordic Walking Park: czerwona pętla o dł. 6,6 km, zielona pętla o dł. 4,6 km, czarna pętla o dł. 9,2 km i czerwona łącząca Polańczyk Uzdrowisko z centrum Soliny o dł 10,2 km. W okolicy Polańczyka musimy wybrać się do Muzeum Kultury Bojków. Bojkowie jest to ciekawa grupa etniczna, o wyjątkowo barwnej kulturze materialnej. Zamieszkiwali ten obszar Bieszczad od setek lat, a obecnie w muzeach możemy podziwiać pozostałości ich sztuki ludowej i kultury. tanie noclegi Polańczyk

Znajduje się tu również dawna cerkiew grekokatolicka, obecnie sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości z cudowną ikoną Matki Bożej Łopieńskiej. Domki do wynajęcia w szczególności upodobają sobie rodziny i grupy znajomych, z kolei, jeśli planujemy wyjazd samotny lub w niewielkiej grupie, polecamy skorzystać z oferty gospodarstw agroturystycznych, gdzie za nocleg zapłacimy niewiele.
Polańczyk to dobre miejsce na aktywny wypoczynek, miejscowość obfituje w sporą ilość tras spacerowych, z których najbardziej znane to Zielone Wzgórza nad Soliną i Perła Polańczyka. Wstęp na ścieżki jest oczywiście bezpłatny. noclegi w Polańczyku Okolice Jeziora Solińskiego mają wybitne walory rekreacyjne, ale nie do końca są one wykorzystane.

Zabytki Polańczyka :

  • murowana greckokatolicka cerkiew pw. św. Paraskewii z cudowną ikoną Matki Boskiej z Łopienki, obecnie przekształcona na sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości powstała w 1907 roku
  • cmentarz z murowaną kaplicą dworską z 1909 r.
  • kamienna kapliczka z 1908 roku pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

W Polańczyku znajduje się ujęcie wody leczniczej zawierającej pierwiastki zdrowotne zaczęło formalnie funkcjonować w 1999 roku, kiedy Polańczykowi nadano status miejscowości uzdrowiskowej. Leczy się tam choroby układu oddechowego oraz choroby kobiece.

Polańczyk noclegi to dobre miejsce urlop w ciszy i spokoju lub aktywny wypoczynek, miejscowość obfituje w sporą ilość tras spacerowych.

Polańczyk jest wychodzącym w głąb Jeziora Solińskiego uzdrowiskiem, który tonie w zieleni. Przechodząc przez naturalny park można zejść nad wodę. Znajduje się ona na tyłach Amfiteatru.. Cumują tu żaglówki i łódki, z pomostów rozciąga się ładny widok na jezioro. Na brzegu znajduje się niewielka plaża. Wiele osób spaceruje także po sąsiednim parku. W okolicach portu znajdują się miejsca, gdzie cumują statki wycieczkowe.


Możliwość komentowania jest wyłączona.