Witów noclegi w Tatrach

Witów to wieś turystyczna w województwie małopolskim, położona w Tatrach Zachodnich, Wierchach Orawicko-Witowskich i Rowie Kościeliskim nad Czarnym Dunajcem. Sąsiaduje z Chochołowem i Dzianiszem.

Większa część obszaru Witowa jest objęta ochroną Tatrzańskiego parku Narodowego. Najbliższe wejścia do parku znajdują się na Siwej Polanie, Polanie Biały Potok i w Kirach. W pobliżu centrum miejscowości rozpoczyna się czarny szlak pieszy na Magurę Witowską, a w okolicy biegnie kilka ścieżek pieszo-rowerowych.

  Witów noclegi to miejscowość turystyczna z bazą noclegową. Na terenie wsi znajduje się wiele pokoi gocinnych, kwater prywatnych, pensjonatów, domów turystycznych. W zimie stacja narciarska Witów-Ski, szkoła narciarstwa i snowboardu prowadzona przez olimpijkę Jagnę Marczułajtis, a także duma Witowian, czyli wspaniały Snow Park, na terenie którego miłośnicy ekstremalnej jazdy na nartach lub snowboardzie mogą szaleć do woli,

Noclegi Witów posiada rozwiniętą bazę do uprawiania sportów zimowych. Na jej terenie można skorzystać ze stacji narciarskiej Witów Ski, szkoły narciarstwa i snowboardu prowadzonej przez jagnę Marczułajtis i wyciągów orczykowych.

Stacja Witów-Ski znajduje się w Witowie położona 14 km od Zakopanego. Trasy narciarskie zadowolą zarówno początkujących jak i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów. Wszystkie trasy są zaśnieżane, oświetlone oraz nagłośnione. Stacja Narciarska dysponuje Snow Parkiem, wypożyczalnią sprzętu narciarskiego, centrum testowym Blizzard-Rossignol oraz szkółką narciarską.

W sezonie wakacyjnym w Witowie organizowany jest cykl imprez Tatrzańskie Wici. Obejmuje on Witowiańsko Watrę i Święto Lasu. Podczas Święta Lasu odbywają się występy zespołów góralskich, można zobaczyć rękodzieło i skosztować kuchni regionalnej.

W Witowie odbywa się wiele imprez. Z cyklicznych letnich warto wymienić  „Witowiańsko Watra” z uroczystym rozpaleniem watry – góralskiego ogniska. W tym dniu turyści, przy wtórze góralskiej muzyki podziwiają miejscowe stroje oraz smakują miejscowe specjały. Festyn „Święto Lasu”, czyli Watra Tatrzańska pokazująca kulturalne bogactwo całego regionu na Siwej Polanie. Podczas tego festynu również promuje się kulturę góralską. Na scenie tańczą i śpiewają okoliczne zespoły ludowe, na licznych straganach można kupić wyroby rękodzielnicze miejscowych twórców, a także posilić się specjałami miejscowej kuchni.


Możliwość komentowania jest wyłączona.