Zakopane wypoczynek

Stolica Tatr to fascynujące miejsce kilka mało znanych ciekawostek.

 1. Na Podhalu jest zimniej niż w reszcie kraju. Temperatura spada o pół stopnia Celsjusza. O ile latem w górach może być tylko nieco chłodniej niż na nizinach, to jesienią i wiosną tych kilka stopni różnicy między Warszawą z Zakopanem oznacza szybki przeskok w zimę – z bluzy w kurtkę, z adidasów kozaki.

Bez względu na porę roku należy zakładać takie buty w góry, by sprawnie poruszać się po trudnym terenie.

 1. Styl góralski
  Drewniane chaty z grubych bali i spiczaste dachy stały się tak rozpoznawalnym elementem krajobrazu Podhala. Nazywanie jednak tego stylu zakopiańskim jest błędem, ponieważ imię to zarezerwowane jest do architektury stworzonej pod koniec XIX wieku przez Stanisława Witkiewicza. .

Styl zakopiański nie przetrwał jednak próby czasu. Sam Witkiewicz zaprojektował kilka willi

 1. Termy z widokiem na Giewont
  Geologia Tatr energia drzemiąca głęboko pod ziemią. To jej zawdzięczamy występowanie wód termalnych. Znane były w tych stronach już dawno. Najpierw na Słowacji a potem także u nas zaczęły powstawać baseny termalne zasilane gorącymi wodami z głębin.
 1. Jeśli chcesz skupić się na Tatrach, nocuj w Zakopanem
  Noclegi w Zakopanem oferuje mnóstwo obiektów turystycznych.

Tatrzański Park Narodowy posiada dość rozbudowaną sieć szlaków i znajdujących się przy nich schronisk górskich.

Zakopane, Centrum Edukacji Przyrodniczej TPNZakopane, Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN

 1. Uwaga niedźwiedzie
  Dotyczy to zarówno z czarnych niedźwiedzi w tatrzańskich lasach jak i białych na Krupówkach. Od lipca ubiegłego roku funkcjonuje tu Park Kulturowy Krupówki, w ramach którego podhęto walkę z dzikim bazarowym handlem czy przebierańcami zaczepiającymi spacerujących deptakiem. Niedźwiedzie póki co się ostały, ale zapewne na nich strżnicy miejscy w końcu znajdą sposób.

Krupówkom nalezy przynać, że po tej zmianie stały się przyjemniejszym mijescem. Na w pełni legalne zdjęcie z niedźwiedziem można za to wybrać się do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Tamtejszy niedźwiedź jak i pozostałe zwierzęta Tatr to tylko muzealne eksponaty, ale wizyta w tym miejscu dobrze dopełnia się z wędrówkami po Tatrach, gdzie z reguły wielkich ssaków na szlakach się nie spotyka. Na szczęście.[

Sam Poprad nie jest jednak usytuowany pod samymi Tatrami jak Zakopane, tylko w pewnym dystansie od nich. Nie ma więc charakteru i klimatu zimowego kurortu. Ten znajdziemy u podnóża Tatr Wysokich.

Można też rozważyć opcję przekroczenia granicy po jednym z górskich szlaków, w związku z czym czeka nas zapewne dość długa droga do noclegu schronisku.

 1. Najlepszy widok wcale nie jest z Gubałówki
  Z wagonika kolejki linowej wychodzi się na taras widokowy z najbardziej klasyczną panoramą Tatr.

Po jednej stronie Zakopane, a po drugiej ogromny Giewont. Obejrzymy go też z tarasu kawiarni Tygodnika Podhalańskiego w samym centrum. Znajduje się ona na czwartym piętrze, panoramę Tatr oferuje gratis do kawy i ciasta.

Willa Pod Różą
Kasprowicza 2
34-520 Poronin
Willa Pod Różą jest obiektem położonym w spokojnej okolicy ( 4km od centrum Zakopanego) u zbiegu potoków Poroniec i Zakopianka w pobliżu lasu.
Pokoje Gościnne Helena Kluś
Janosówka 10A
34-502 Zakopane Olcza
Nasz dom posiada pokoje 2, 3, 4 osobowe. Wszystkie pokoje z łazienkami i TV. Każdy pokój zapewni państwu niepowtarzalną atmosferę…
Willa Danuśka
ul. Kościuszki 69 b
Zakopane Olcza Frączkówka
Usytuowanie obiektu pozwala na wspaniały wypoczynek w ciszy i spokoju a jednocześnie łatwy i szybki dojazd do centrum Zakopanego i szlaków turystycznych…
Maria Majerczak
ul. Szymony 25
34-500 Zakopane
Do dyspozycji Naszych gości oddajemy drewniany budynek stylu góralskim. Pokoje są wszystkie w drzewie…
Willa Liberta
Kościeliska 17C
34-500 Zakopane
Jeśli uciekacie Państwo od zgiełku miasta, od hałasu, jeśli chcecie wypocząć ……PRZYJEDŹCIE DO NAS!!!.

Możliwość komentowania jest wyłączona.